Royal


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 92
Royal

Linia Royals to deski podłogowe ręcznie postarzane, podkreślające szlachetne piękno dębowych słoi. W złożonym procesie produkcji wykorzystywane są najbardziej zaawansowane techniki postarzania drewna.

Deski podłogowe z kolekcji Royals są wyjątkowo wykończone, co zapewnia im nie tylko wysoką trwałość i charakterystyczny wygląd, ale również decyduje o ich unikalnych cechach.


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 127

Naturals


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 92
Naturals

Deski podłogowe z kolekcji Naturals to perfekcyjna harmonia pomiędzy naturalnym pięknem, a trwałością i łatwością utrzymania.

Pozwalają przez długie lata cieszyć się dyskretnym urokiem i ciepłem drewna, jednocześnie ograniczając do minimum konieczność prowadzenia skomplikowanej renowacji.


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 127

Mountain


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 92
Mountain

Naturalne deski podłogowe to nie tylko ponadczasowe piękno i niepowtarzalny styl, ale również trwałość i odporność na uszkodzenia.

Te wszystkie cechy łączą sobie podłogi drewniane z kolekcji Mountain, które swoją wyjątkową trwałość zawdzięczają m.in. procesom wypalania, a unikalny wygląd – zastosowaniu najwyższej jakości drewna.


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 127

PANELS

PANELS

Każdy z naszych paneli jest starannie zaprojektowany i wykonany z najwyższej jakości drewna dębowego, co zapewnia im trwałość i wyjątkową estetykę na lata.

Dzięki nim Twoje wnętrza nabiorą niepowtarzalnego charakteru, a pomieszczenia nabiorą nowego, eleganckiego wymiaru. Stwórzmy przestrzeń, która zachwyci każdego gościa.

Aktualności, porady, inspiracje

- POLISH FLOORS

Notice: Undefined variable: realizations in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/single.php on line 10

Jak i czym myć podłogę drewnianą

Pielęgnacja podłóg drewnianych to temat, który obrósł wieloma mitami. To też jedna z przyczyn, dla których część osób – całkowicie niepotrzebnie – boi się podłóg z drewna, stawiając np. na panele czy płytki jako łatwiejsze w utrzymaniu.

Tymczasem zabiegi pielęgnacyjne w stosunku podłóg drewnianych nie są wcale ani trudniejsze, ani bardziej czasochłonne niż dbanie o podłogę z innych materiałów.

Zalet drewnianych podłóg jest naprawdę wiele – począwszy od ich ciepłego, naturalnego charakteru, przez unikalny, nieprzemijający styl aż po trwałość i wytrzymałość. Podłogi z desek można świetnie skomponować z każdym stylem aranżacyjnym, są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, możemy też wybierać pomiędzy różnymi klasami desek i rodzajami wykończenia. To sprawia, że drewno na podłodze od lat nie wychodzi z mody i jest chętnie wybierane zarówno do niewielkich, nowoczesnych loftów, jak i przestronnych apartamentów czy domów jednorodzinnych.

Część osób uważa jednak drewno za materiał niepraktyczny, który wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, zajmujących dużo czasu i wymagających wielu starań. Tymczasem ten pogląd jest, można powiedzieć, wyssany z palca – w rzeczywistości ani częstotliwość, ani charakter zabiegów pielęgnacyjnych w stosunku do podłogi drewnianej nie odbiega od sposobów dbania np. o panele.

Oczywiście, jeśli zależy nam na estetycznych wyglądzie podłogi, który utrzyma się przez lata, to o każdą powierzchnię musimy dbać – niezależnie od tego, czy jest to beton, gres, panele czy deski podłogowe. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest odkurzanie, które w przypadku podłóg drewnianych musi być przeprowadzane regularnie, by piasek i inne twarde zanieczyszczenia nie uszkodziły jej wierzchniej warstwy. Tu jednak warto dodać, że regularne odkurzanie to podstawa czyszczenia każdej podłogi, nie tylko tej drewnianej, choć tu ma szczególne znaczenie. Drugim elementem pielęgnacyjnym – również w przypadku każdego wykończenia podłogi – jest mycie. Jak zatem myć podłogę drewnianą, jakie środki stosować i jak często przeprowadzać mycie?

 

Mycie podłogi drewnianej – jak często?

Zacznijmy od tego, że podłogi drewniane umiarkowanie lubią się z wodą – i dotyczy to zarówno desek olejowanych, jak i tych lakierowanych. Dlatego do mycia podłóg z drewna warto stosować specjalne mopy lub ściereczek z mikrofibry, które można dobrze odsączyć z wody. Ważne jest tu właśnie używanie niewielkich ilości wody – mop czy ścierka w żadnym razie nie powinny nią ociekać, zostawiać plam ani smug na podłodze. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Ponieważ podłogi drewniane pod wpływem nadmiaru wilgoci mogą się odkształcać. Z tego względu mopy parowe nie są polecane do mycia podłóg z drewna.

A więc jak często myć podłogę drewnianą? Zależnie od potrzeb. Na ogół jednak specjaliści zalecają, by takie odświeżenie zapewnić jej mniej więcej raz na tydzień, lub – w rzadziej używanych pomieszczeniach – raz na dwa tygodnie. Przy regularnym odkurzaniu to wystarczy, by skutecznie odświeżyć jej powierzchnię i usunąć zabrudzenia.

Jeśli chcemy lub potrzebujemy myć podłogę częściej, to do codziennej pielęgnacji wystarczy nam mop lub ściereczka nasączona samą wodą, bez środków konserwujących. Nie ma potrzeby codziennego mycia z użyciem preparatów pielęgnujących. Warto przy tym pamiętać, by woda stosowana do mycia podłogi drewnianej była zawsze zimna lub chłodna.

Pamiętajmy też, że przed myciem podłogę drewnianą należy odpowiednio przygotować, a więc przede wszystkim dokładnie odkurzyć, usuwając z niej wszystkie zanieczyszczenia, drobinki piasku, żwirku z kociej kuwety czy soli. To ważne, bo „rozcierając” piasek po podłodze w trakcie mycia przyczyniamy się do jej uszkadzania, a w konsekwencji – do przyspieszenia momentu, gdy konieczna będzie większa renowacja.

Czym myć podłogę drewnianą?

W przypadku odpowiedniej pielęgnacji podłóg drewnianych bardzo duże znaczenie ma wybór środka, jakiego użyjemy do mycia. Zdecydowanie nie powinien to być środek uniwersalny, przeznaczony do różnych typów powierzchni – takie detergenty mogą mieć w składzie substancje, które uszkodzą powierzchnię desek i doprowadza np. do powstawania nieestetycznych przebarwień lub matowienia, mogą też pozostawiać nieprzyjemną warstwę na drewnie.

Na szczęście specjalistyczne preparaty do mycia podłóg drewnianych są ogólnodostępne – znajdziemy je nie tylko w salonach zajmujących się sprzedażą podłóg i akcesoriów, ale też w większości marketów. Cena również nie odbiega od uniwersalnych preparatów czy tych przeznaczonych do mycia paneli i oscyluje wokół kilkunastu lub dwudziestu złotych za pół litra preparatu.

Preparaty do mycia podłóg z drewna różnią się w zależności od rodzaju impregnacji desek, trzeba więc pamiętać, by w trakcie zakupów wybrać środek odpowiedni do naszej podłogi – zależnie od tego, czy jest ona olejowana, czy lakierowana. W przypadku podłóg drewnianych wykończonych olejem zaleca się stosowanie środków delikatnie natłuszczających (np. specjalne mydła do podłóg olejowanych), które pielęgnują powierzchnię podłogi i nadają jej świeży wygląd. Z kolei podłogi drewniane lakierowane powinny być myte środkami łagodnymi i bez zawartości tłuszczu.

 

Warto zwrócić uwagę

by wybierany przez nas środek miał właściwości antystatyczne – dzięki temu podłoga drewniana będzie się w mniejszym stopniu elektryzować. Docenimy znaczenie środków antystatycznych zwłaszcza jesienią czy zimą, gdy włączone ogrzewanie prowadzi do wysuszania powietrza, a w konsekwencji – do elektryzowania się podłóg drewnianych.

Oczywiście, jak w przypadku mycia każdej powierzchni, ważne jest też stosowanie odpowiednich proporcji środka myjącego do wody. Polecamy stosować się do wskazań producenta, podanych na opakowaniu – dzięki temu skutecznie oczyścimy podłogę, nie stosując zbyt dużego stężenia środka. Ważne jest również, by preparat wlewać do wody lub nakładać na szmatkę, a nie wylewać bezpośrednio na powierzchnię podłogi.

I to właściwie już wszystkie porady, dotyczące mycia podłogi drewnianej. Jak łatwo zauważyć, mycie podłóg z naturalnego drewna naprawdę nie różni się od pielęgnacji innych powierzchni. Te mityczne skomplikowane zabiegi, jak olejowanie czy cyklinowanie podłogi, wykonuje się w praktyce bardzo rzadko – olejowanie wystarczy przeprowadzić raz na pół roku lub na rok (zależnie od stopnia eksploatacji danego pomieszczenia), a cyklinowanie podłogi lakierowanej – raz na kilka lat. Jeśli natomiast chodzi o codzienną pielęgnację, troska o podłogę z drewna nie różni się od dbania np. o panele – podczas gdy efekt estetyczny w przypadku podłóg z drewna jest nieporównywalnie lepszy.

POZNAJ NASZĄ FIRMĘ

zobacz film

Tworzymy dla Was

Jesteśmy czołowym producentem podłóg drewnianych w Polsce i na świecie. Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości podłóg dębowych i jesionowych dostosowanych do Państwa preferencji.