Royal


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 92
Royal

Linia Royals to deski podłogowe ręcznie postarzane, podkreślające szlachetne piękno dębowych słoi. W złożonym procesie produkcji wykorzystywane są najbardziej zaawansowane techniki postarzania drewna.

Deski podłogowe z kolekcji Royals są wyjątkowo wykończone, co zapewnia im nie tylko wysoką trwałość i charakterystyczny wygląd, ale również decyduje o ich unikalnych cechach.


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 127

Naturals


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 92
Naturals

Deski podłogowe z kolekcji Naturals to perfekcyjna harmonia pomiędzy naturalnym pięknem, a trwałością i łatwością utrzymania.

Pozwalają przez długie lata cieszyć się dyskretnym urokiem i ciepłem drewna, jednocześnie ograniczając do minimum konieczność prowadzenia skomplikowanej renowacji.


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 127

Mountain


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 92
Mountain

Naturalne deski podłogowe to nie tylko ponadczasowe piękno i niepowtarzalny styl, ale również trwałość i odporność na uszkodzenia.

Te wszystkie cechy łączą sobie podłogi drewniane z kolekcji Mountain, które swoją wyjątkową trwałość zawdzięczają m.in. procesom wypalania, a unikalny wygląd – zastosowaniu najwyższej jakości drewna.


Notice: Undefined variable: image in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/header.php on line 127

PANELS

PANELS

Każdy z naszych paneli jest starannie zaprojektowany i wykonany z najwyższej jakości drewna dębowego, co zapewnia im trwałość i wyjątkową estetykę na lata.

Dzięki nim Twoje wnętrza nabiorą niepowtarzalnego charakteru, a pomieszczenia nabiorą nowego, eleganckiego wymiaru. Stwórzmy przestrzeń, która zachwyci każdego gościa.

Aktualności, porady, inspiracje

- POLISH FLOORS

Notice: Undefined variable: realizations in /home/klient.dhosting.pl/zpolotem/polishfloors.pl/public_html/wp-content/themes/polishfloors/single.php on line 10

Podłoga drewniana- jak optycznie powiększyć wnętrze

Niewielkie wnętrza są znacznie trudniejsze w aranżacji niż duże przestrzenie – zwłaszcza, jeśli zależy nam nie tylko na funkcjonalności, ale również na wysokiej estetyce pomieszczenia. Na szczęście zastosowanie kilku sprytnych trików pozwoli optycznie powiększyć wnętrze, a część z nich dotyczy ułożenia podłogi drewnianej.

Podłoga z naturalnego drewna to idealne rozwiązanie zarówno do przestronnych salonów, jak i niewielkich sypialni czy gabinetów. Drewno cechuje się nie tylko wysoką trwałością, ale też ponadczasowym pięknem i szlachetnym stylem. Co więcej, podłoga drewniana doskonale odnajdzie się w każdym wnętrzu, niezależnie od zastosowanego stylu: jasne drewno o delikatnym rysunku słojów świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach rustykalnych czy utrzymanych w nowoczesnym, stylu skandynawskim, ciemniejsza podłoga z mocniej zaznaczonym usłojeniem bądź podłoga postarzana będzie idealnym elementem minimalistycznych wnętrz loftowych i industrialnych oraz eklektycznych pomieszczeń w stylistyce boho. Ze względu na swoją uniwersalność podłogi z naturalnych desek są coraz chętniej wybierane do pomieszczeń różnego typu (nawet do kuchni czy przedpokoju) i o różnych rozmiarach.

Warto przy tym wiedzieć, jak wybrać i ułożyć podłogę drewnianą, by zachować odpowiednie proporcje wnętrza i podkreślić jego mocne strony. W ten sposób możemy na przykład optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia, sprawiając, że będą się one wydawały przestronniejsze, a my będziemy się w nich czuć bardziej komfortowo.

Jak wybrać podłogę do niewielkiego wnętrza?

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej podłogi drewnianej. W optycznym powiększaniu pomieszczeń idealnie sprawdzają się podłogi z jasnych desek: szczególnie polecane są  słomkowe, miodowe i złote odcienie, na przykład naturalne drewno dębowe czy orzechowe. Doskonałym pomysłem są również deski bielone, które w połączeniu z jasnymi lub białymi ścianami tworzą przestronne, harmonijne i spokojne wnętrza. W niewielkich pomieszczeniach świetnie sprawdzi się na przykład subtelna podłoga Annapurna z kolekcji Mountain o eleganckim, słomkowym odcieniu, albo ciepła, złotawa podłoga Ashton (kolekcja Naturals) z delikatnie zaznaczonymi niemal białymi liniami słojów.

I właśnie rysunek słojów to kolejna cecha podłogi drewnianej, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając deski podłogowe do niewielkich wnętrz. Najlepiej sprawdzą się podłogi z rysunkiem słojów subtelnie odcinającym się od tła, bez wyraźnych, mocnych sęków. Dlaczego? Bo gładkie, jednolite powierzchnie powiększają przestrzeń, podczas gdy intensywne, mocno zaznaczone wzory mogą działać odwrotnie.

Wybierając podłogę drewnianą warto więc zwrócić uwagę na klasę drewna, która określa, jak silnie zaznaczone są słoje i czy na deskach są widoczne sęki bądź zaszpachlowane dziury po nich. W firmie Polish Floors podłogi drewniane występują w trzech klasach: Natur, Rustic A i Rustic B, z których ta pierwsza cechuje się najbardziej jednolitą powierzchnią, podkreślającą naturalny charakter drewna. I to właśnie deski w selekcji Natur najlepiej wybrać, jeśli poszukujemy idealnej podłogi do niewielkiego wnętrza. Istotnym parametrem podłogi drewnianej jest również wielkość desek. Im większe i dłuższe deski, tym lepszy uzyskamy efekt jeśli chodzi o optyczne powiększenie pomieszczenia.

A co jeśli chodzi o fakturę i sposób wykończenia podłogi? Czy w małych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się podłogi o matowym, satynowym wykończeniu czy lakierowane deski „na wysoki połysk”? W tym przypadku wszystko jest kwestią naszych preferencji: jasne drewno doskonale prezentuje się w obu wariantach, świetnie pasując przy tym do niewielkich pomieszczeń. Jeśli więc cenimy sobie matowe wykończenie z wyczuwalnym rysunkiem słojów, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy właśnie taką podłogę wybrali do naszego domu czy mieszkania. Podobnie rzecz ma się z lakierowanymi podłogami – one również sprawdzą się świetnie nawet w niewielkich przestrzeniach.

Sposoby ułożenia podłogi dla optycznego powiększenia pomieszczeń

Gdy mamy już wybraną idealną podłogę do naszego pomieszczenia, warto poświęcić kilka chwil metodzie jej ułożenia, która również będzie miała istotny wpływ na finalny efekt. W przypadku niewielkich pomieszczeń najlepsza będzie prostota, a więc ułożenie desek we wzór cegiełki lub wzór angielski prosty. Ten pierwszy polega na takim ułożeniu desek, by ich styki były przesunięte o połowę względem siebie (deski w drugim rzędzie kończą się dokładnie w połowie długości desek z pierwszego rzędu).

Ułożenie w stylu angielskim prostym jest bardzo podobne, jednak nie ma znaczenia, gdzie w stosunku do poprzedniego rzędu kończy się dana deska. Oba ułożenia – oprócz tego że optycznie powiększają małe przestrzenie – są również bardzo proste i ekonomiczne, ponieważ pozwalają na optymalne wykorzystanie materiału bez zbędnych strat. Z kolei podłoga w jodełkę francuską czy klasyczną tworzy na podłodze misterny wzór, który doskonale sprawdza się w przestronnych wnętrzach, jednak w małych pomieszczeniach może być nieco przytłaczający, a poza tym na niewielkiej przestrzeni nie będzie można w pełni wykorzystać estetycznego potencjału takiego wzoru.

Warto również zwrócić uwagę na kierunek ułożenia podłogi drewnianej. Ogólna zasada mówi, że deski ułożone wzdłuż kierunku padania światła powiększają i wydłużają pomieszczenie, a położenie ich w poprzek wywołuje wrażenie skrócenia i pomniejszenia wnętrza. Dodatkowo promienie słoneczne wydobywają naturalne piękno rysunku drewna, podkreślając styl i charakter podłogi drewnianej.

Co jeszcze brać pod uwagę, wybierając podłogę do niewielkich pomieszczeń? W przypadku małych mieszkań warto zdecydować się na taki sam odcień desek we wszystkich pomieszczeniach – uzyskamy w ten sposób wrażenie spójności i harmonii. Kwestia dostosowania barwy stolarki drzwiowej do podłogi również ma znaczenie: im mniej różnych kolorów w pomieszczeniu – i bardziej ogólnie – w mieszkaniu, tym wydaje się ono przestronniejsze i bardziej uporządkowane. Warto więc, by kolory drzwi i framug były możliwie najbardziej zbliżone do koloru podłogi.  Podobna zasada dotyczy listew przypodłogowych: im precyzyjniej są dobrane do odcienia podłogi, tym bardziej harmonijny efekt uzyskamy.

Jak widać, odcień i sposób ułożenia podłogi mogą mieć istotny wpływ na wygląd niewielkich pomieszczeń. Wybór odpowiedniej barwy desek i przemyślane ich ułożenie, a także zestawienie podłogi z innymi elementami wystroju wnętrza potrafią naprawdę zdziałać cuda, zamieniając małe wnętrze w całkiem przestronne. Bo nie chodzi przecież o realny metraż pomieszczenia, ale o to, w jaki sposób je zaaranżujemy, by czuć się w nim komfortowo.

POZNAJ NASZĄ FIRMĘ

zobacz film

Tworzymy dla Was

Jesteśmy czołowym producentem podłóg drewnianych w Polsce i na świecie. Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości podłóg dębowych i jesionowych dostosowanych do Państwa preferencji.